Zils – modernā krāsa interjerā

Mūsu intuīcija jau lika noprast, ka 2020.gadā zilā krāsā gūs virsroku dizaina un dekorāciju tendencē. Vai paši esat to sajutuši? Aizveriet acis un padomājiet par tiem dekorēšanas veikaliem, kurus esat apmeklējuši pēdējos mēnešos. Pa visam noteikti Jums atmiņās kaut kur klejo gaiši zilais naktsgaldiņš, dīvāns, kas izskatās ļoti ērts un piedod šārmu ar zilo toni, vai grīdas lampu, kas ir relaksējošā indigo tonī. Šī krāsa iespiežas atmiņā un noteikti paliek sirsniņā.

Ja runa iet par izdekorēšanu, tad ne mazāk svarīgas ir krāsas, kas tiek apvienotas ar zilo toni. Kā piemēram balta, dzeltena, rozā vai pelēka krāsu kombināciju garantēs ideālu un izsmalcinātu rezultātu.

Elegance, harmonija un atpūta

Pamatprincips ir tāds, ka daudzi zilo krāsu uzskata par aukstu krāsu. Un tā arī ir. Tāpat kā sarkanā vai dzeltenā krāsa tiek uzskatīti kā siltie toņi. Galvenais nosacījums ir to mācēt apvienot un izvēlēties pareizajos piederumos un aksesuāros, kā arī atrast pareizo dekoratīvo kontrastu. Izvēlēties to kā istabas vai viesistabas pamatkrāsu ir riskanti, taču tā kā sekundāra krāsa pavisam noteikti mainīs telpas auru.

Mēbelēm kā piemēram, dīvānam, galdam, kumodei vai skapītim tonis piešķirs harmonisku pieskārienu visam telpas dizainam. Tā ir krāsa ar personību, un atbilstoši efekts nokrāsai būs ļoti atšķirīgs: kamēr tirkīzs izsauc Vidusjūras jūrnieku ciematus, zilais Kleins mūs aizvedīs uz debesu modes pasauli.

Zilais tonis rada miera un meditācijas noskaņu jebkurā telpā. Debesu un tirkīza tonis atspoguļo nevainību un garīgo noskaņu, bet tumši zilais spēku un nopietnību. Tirkīzs, kad tam ir novecojusi nokrāsa kā krīta gleznās, jebkuram priekšmetam vai mēbelēm piešķirs vintage izskatu. Tāpēc Pintyplus CHALK Krīta krāsas Gaišais tirkīzs vai CHALK Krīta krāsas tirkīza ir ļoti piemērots šāda vintage stila dekorēšanai. Šie tirkīza toņi ir siltāki un patīkamāki acīm, jo tiem ir zaļgana nokrāsa.

Tumši zils: izsmalcinātība un koncentrēšanās

Tumšie toņi, piemēram, zilais pāvs vai Prūsijas zilais (viens no vecākajiem, ko izmanto ilustrācijā un gleznošanā), ir piemēroti darba vietu rotāšanai, jo tie iedvesmo formalitāti, nopietnību un zināmu aukstumu. Toņi rosina koncentrēšanos un mierīgu noskaņojumu. Indigo un visas jūras variācijas, krāsas kuras dekorēšanai jāizmanto ar mēru, jo tas telpai var dot ļoti tumšu un formālu izskatu. Ja vien, protams, netiek skaidri prasīts baroka efekts.

Kā sezonas tendence no tumšajiem toņiem ir zilās eļļas tonis, īpaši attiecībā ar metāla priekšmetiem, piemēram, lampām vai mēbelēm. Tā ir krāsa, kas atver durvis mums uz moderno, uz industriālo pasauli un dizainu, kuru iedvesmojis Le Corbusier stils. Šajos zilgani pelēkajos diapazonos mēs iesakām HOME Ancient Klein iekšteplu krāsu HM128 metāla mēbeļu, krēslu vai lampu krāsošanai. HOME Dusty Blue iekštelpu krāsa, ir tonis, kas ir gandrīz sajaukts ar pelēku, un kas īpaši labi izskatās darba telpās, birojā, uz durvīm un funkcionālās mēbelēs.

Visos mūsu Pintyplus smidzināmo krāsu diapazonos ir ļoti daudz dažādu toņu, ko var kombinēt. CHALK Krīta krāsas zilais tonis ar CHALK Krīta krāsas rozā ziedlapas toni saldu vintage un romantisku kombināciju. CHALK Krīta krāsas Piparmētru zaļais ar CHALK Krīta krāsas sinepju dzelteno sniedz mīlestība no pirmā acu uzmetiena! Visbeidzot, lai izceltu tikai zilganos toņus, balta vai melna ir divas pamatkrāsas, kuras vienmēr labi apvieno ar šo toni. Balts, lai tas iegūtu tīrāku un nevainīgāku gaisu telpā, un melns, lai radītu elegantu atmosfēru. PintyPlus krāsu diapazons ir izveidots tā, lai visi toņi būtu labi saskaņoti savā starpā.