Ieteicamie pasākumi krāsojot ar krāsu aerosolu?

Mūsdienās daudz cilvēku ir aizrāvušies DIY (dari pats) kultūru. Lielākoties visi ir pazīstami ar mēbeļu salikšanu no IKEA vai skrūvju ieskrūvēšanu sienās, bet vai Tu pats esi mēģinājis, salabot vai nokrāsot kādu no vecajām lampām vai mēbelēm, varbūt restaurēt savu tik mīļo velosipēdu?

Šajā rakstā mēs nerunāsim par mēbelēm, bet gan par tiem, kam patīk dekorēšana un DIY. Īsāk sakot, visi tie mazie darbiņi, kurus nepieciešamības vai aicinājuma jūs nevarat pārstāt darīt, jo tas jau nemanot ir pārtapis par Jūsu hobiju. Lielākā daļa DIY projekti laika gaitā agrāk vai vēlāk beidzas ar krāsošanu. Šeit būs daži ieteikumi un padomi kā pareizi izmantot krāsu aerosolu.

Ko mēs varam krāsot ar PintyPlus krāsu aerosolu?

Priekšrocība krāsošanai ar aerosola krāsām ir tāda, ka viņas der gan pilnīgi plakanām, tā arīnestandarta virsmām. Tāpēc tieši aerosola krāsošana ir ērtākais un ātrākais veids vidēju un lielu mēbeļu, durvju, logu, sienu dažādu piederumu, automašīnu vai motociklu krāsošanai, un pats labākais, ka Tev nav jābūt profesionālim, lai pats kvalitatīvi varētu veikt krāsošanas darbus.

Materiālu un dažādo virsmu gadījumā tieši porainām virsmām, piemēram, kokam vai kartonam ir ātrāka žūšana, atkarībā no mūsu izmantotās krāsas veida (šajā gadijumā ja krāsa ir uz akrila vai ūdens bāzes). Piedāvājumā ir dažādākie krāsu veidi, kas ļaus krāsot jebkura veida materiālus, sākot ar papīru un beidzot ar automašīnu riepām.

Padomi krāsošanai, izmantojot krāsu aerosolu.

Zemāk ir soli-pa-solim pamācība, no darba sākuma līdz beigām.

 

  • Pasargājiet darbavietu: Šis pirmais solis ir ļoti svarīgs, kam gan beigāš gribēsies veikt papildu tīrīšanas darbus vai konstatēt ka krāsas nokļuvusi uz neparedzētas virsmas. Ja priekšmets ir izmēros mazs, mēs iesakam krāsošanas darbus veikt kartona kastē. Ja objekts ir vidēja izmēra, mēs varam izmantot avīzi. Bet, ja tas, ko mēs krāsojam, jau ir nedaudz lielāks, piemēram, mēbele vai virsma, vislabāk ir izmantot papīru, izolenti un / vai plastmasas ruļļus, lai izvairītos no sienas, grīdas un citu mēbeļu iekrāsošanas.

 

  • Sagatavojiet krāsojamo virsmu: Lai sasniegtu kvalitatīvāko darba rezultātu pirms krāsošanas ir obligāti jāsagatavo darba virsma. Krāsojamai virsmai jābūt tīrai un sausai. Pirms krāsošanas priekšmetu ieteicams labi notīrīt vai noslīpēt, ja tas ir neapstrādāts dabīgais koks vai cits organisks materiāls ar nelīdzenumiem. Stiklam un plastmasai ir jābūt notīrītai no taukiem un putekļiem. Tas pats, ja tas ir metāls, kam oksidēšanās gadījumā rūsa būs jānoņem ar metāla birsti.

 

  • Materiāla un krāsas izvēle: Izvēloties krāsu svarīga ir gan tās kvalitāte, gan īpašības. Svarīgi ir zināt atšķirību starp ūdens bāzes krāsām no Pintyplus HOME un AQUA (dabiski ekoloģiskas un bez toksiskām piedevām) no akrila un sintētiskajām krāsām Evolution un Basic, kas balstās uz šķīdinātājiem. Ūdens bāzes krāsa ir matēta, ar labu pārklājumu, mazāk traipu un piemērota visiem materiāliem, bet īpaši labi darbojas uz porainām virsmām, un krāsošanas darbus ir iespējams veikt iekštelpās. Sintētiskajām un akrila krāsām ir plašāks krāsu diapazons, kas ietver spilgtas, satīna, metāliskas. Pirms uzsāc darbu izvēlies sev piemērotāko krāsu.

 

  • Aprīkojums un ventilācija: Dodoties krāsot, ieteicams valkāt kokvilnas vai lateksa cimdus, lai izvairītos no krāsas šļakatām uz rokas. Ja izmantojam akrila vai sintētiskās krāsas, obligāti atvērt logus un durvis labākai ventilācijai. Gadījumā, ja nav optimālas ventilācijas vai ja krāsošanas laikā vēlaties papildus aizsardzību, ieteicams ir izmantot vienreizējās lietošanas maskas, lai samazinātu gāzu ieelpošanu.

Krāsas lietošana

1. Aerosols jākrata apmēram 30 sekundes, bumbiņai, kas atrodas aerosolā ir jāatskan. Stingri ieteicams pārbaudīt izsmidzinot krāsu uz papīra un izmērīt pareizo attālumu turpmākai smidzināšanai. Attālums var atšķirties  atkarībā no objekta vai virsmas, kuru gatavojaties krāsot. Jo lielāka ir krāsojamā virsma, jo jāievēro lielāks smidzināšanas attālums no objekta. Standarta ieteicamais attālums ir apmēram 15-20 cm.

2. Krāsa ir jauzklāj no augšas uz leju un pēc tam no vienas puses uz otru, lai perfekti pārklātu visu virsmu. Nav ieteicams krāsu uzklāt uz virsmas krāsojot šķersām, jo tas var ietekmē krāsas uzklājuma vienmērīgumu.

3. Beidzot darbu, ir svarīgi aerosolu pagriezt otrādi, un izpūst gāzi. Šādi mēs novērsīsim smidzinātāja aizlipšanu ar krāsu un aerosolu būs iespējams atkārtoti izmantot.

4. Jūs varat krāsu notīrīt pirmajās minūtēs, pirms tā sāk izžūt. Krāsu ir iespējams notīrīt ar ūdeni un ziepēm līdz 15 minūtēm pēc krāsas uzklāšanas.

Veiksmi darbos!